73025 Україна, м. Херсон, вул. Грецька 39  


ten.rku%40lf_nosrehk


+380662386336




73025 Україна, м. Херсон, вул. Грецька 39  


ten.rku%40lf_nosrehk


+380662386336




Види експертиз

Eнтомологічна експертиза

Illustration

Мета ентомологічної експертизи – виявити заселеність зразків карантинними чи іншими небезпечними шкідниками. Принципи ентомологічної експертизи:• ознайомлення з документацією походження рослинного матеріалу з метою визначення ймовірного його заселення певними стадіями шкідників рослинної продукції;• встановлення ознак заселення певними стадіями шкідника рослинної продукції;• врахування пори року та кліматичних особливостей країни-імпортера та експортера; • походження рослинного вантажу з метою визначення можливого проходження певної стадії розвитку шкідника в період його надходження;• огляд карантинних рослинних матеріалів та пакувального матеріалу і тари.

Мікологічна експертиза

Illustration

Мікологія – наука, яка вивчає еукаріотичні гетеротрофні організми, що відрізняються слабко диференційованими тканинами, мають клітинну стінку (на певній визначеній стадії життєвого циклу). Організми з такими ознаками – гриби, тобто так звані справжні гриби та грибоподібні організми. Згідно з Законом України «Про карантин рослин» основною метою мікологічної експертизи є встановлення фітосанітарного стану об’єктів регулювання, а саме, виявлення, визначення та ідентифікація грибних патогенів з метою недопущення завезення і розповсюдження карантинних мікологічних організмів

Фітогельмінтологічна експертиза

Illustration

Фітогельмінтологія – це розділ вивчення фітонематод, які мають типову ниткоподібну форму тіла та здатні до активного пересування, а при проникненні в рослину викликають порушення нормального обміну речовин. Фітонематоди здатні викликати масові ураження сільськогосподарських культур, знижувати якість насіннєвого матеріалу та рослинної продукції.
Фітопаразитичні нематоди беруть участь в механічному руйнуванні рослинної тканини, «вбуравлюються», проколюючи стилетом або списом тканину і харчуються вмістом цитоплазми живої клітини за допомогою ферментів, відкриваючи шляхи проникнення бактеріям і грибам.
Всі паразитичні нематоди є облігатними паразитами, живлячись тільки живими клітинами рослин (фітогельмінти) чи грибами (мікогельмінти). Залежно від того яку частину рослин використовують нематоди для живлення вони поділяються на кореневі, стеблові та листові. Живлення нематод викликає хворобу – фітогельмінтоз.

Бактеріологічна експертиза

Illustration

Бактеріологія – розділ мікробіології, що вивчає будову, життя і властивості бактерій. Фітопатогенними називаються бактерії, які викликають хвороби рослин. Зараз майже для кожного виду рослин відомий той чи інший бактеріоз, який приносить великі збитки господарству, знижуючи врожай сільськогосподарських культур в результаті загибелі всієї рослини або його окремих частин. В'янення, гнилі та деякі інші типи уражень можуть бути причиною масової загибелі сходів і дорослих рослин на великих площах. Фітопатогенні бактерії приносять шкоду не тільки під час вегетації, але і при зберіганні.
Мета карантинної бактеріологічної експертизи – виділення з рослинного матеріалу та подальша ідентифікація збудників бактеріальних хвороб рослин.

Гербологічна експертиза

Illustration

В системі заходів з охорони території України від занесення і розповсюдження карантинних об'єктів, важливе значення має чітке визначення засміченості рослинної продукції та підкарантинних матеріалів насінням, плодами та вегетативними органами розмноження карантинних та інших бур'янів.
Тому для ефективного контролю засміченості бур'янами вантажів, які ввозяться на територію України або перевозяться в її межах, та виконання вимог міжнародних стандартів фітосанітарних заходів необхідно мати стандартизовані методики гербологічної експертизи. Цей стандарт є складовою частиною серії розроблюваних стандартів України «Карантин рослин», пов'язаний із ДСТУ 3355-96 «Продукція сільськогосподарська рослинна. Методи відбору проб у процесі карантинного огляду та експертизи»
Мета гербологічної експертизи – аналіз підкарантинного матеріалу на встановлення засміченості продукції карантинними чи іншими видами бур’янів, їхньої чисельності та видового складу. Гербологічна експертиза є обов’язковою ланкою фітосанітарної експертизи, яку проводять згідно з ДСТУ 4009-2001.

Вірусологічна експертиза

Illustration

Вірусологічний аналіз включає методи виявлення і визначення у лабораторних умовах збудників вірусних захворювань. Оскільки державного стандарту України на вірусологію не розроблено, діагностування здійснюється згідно з методиками випробувань та європейських стандартів ЄОЗР. В цій експертизі найчастіше застосовується імуноферментний метод (ELISA-тест). Імуноферментний аналіз, який скорочено називають ІФА (англ. Enzyme-linked immunosorbent assay, ELISA) – лабораторний імунологічний метод якісного або кількісного визначення різних низькомолекулярних з'єднань, в основі якого лежить специфічна реакція антиген-антитіло. Виявлення створеного комплексу проводять з використанням ферменту як мітку для реєстрації сигналу. Теоретичні основи ІФА спираються на сучасну імунохімію і хімічну ензимологію, знання фізико-хімічних закономірностей реакції антиген-антитіло, а також на основні принципи аналітичної хімії.Існує багато видів ІФА-аналізів, але найбільш розповсюдженим видом діагностики є «Сандвіч-метод» – варіант непрямого неконкурентного ІФА, в якому як імуносорбент виступає антитіло. Цей аналіз є надійним методом виявлення патогенів у вегетуючому рослинному матеріалі. За методологією виконується два дні.

Визначення посівних якостей насіння 

Illustration

Для посіву дуже важливо мати насіння з високими посівними якостями та врожайними властивостями. Врожайні властивості насіння - це їхня здатність формувати певну врожайність в конкретних умовах вирощування, оброблення та зберігання. Під посівними якостями розуміють сукупність властивостей і ознак насіння, що характеризують ступінь їх придатності до посіву. Посів насінням з високими посівними та врожайними якостями при виконанні всіх технологічних операцій забезпечує отримання найвищих врожаїв хорошої якості. До показників посівних якостей насіння відноситься чистота, схожість, енергія проростання, маса 1 000 насінин, вирівняність, натура зерна, вологість і відсутність зараженості. Їх визначають шляхом аналізу середнього зразка, взятого з партії насіння, з точним дотриманням правил, встановлених державним стандартом

  • Докладніше

    Здійснюються наступні види експертиз:
    Визначення сортової чистоти зразка насіння (чистота та відхід насіння)Мета аналізування – визначання вмісту складників, що становлять партію насіння: основної культури, інших рослин, відходу (домішки), а також поштучне визначення у складі домішки насіння інших рослин, небажаних для насінництва.
    Визначення маси 1000 насінинМета аналізування — визначення маси 1000 насінин як одного з важливих показників, що характеризують цінність насіннєвої партії.
    Визначення схожості, енергії проростання насінняМета аналізування — встановити кількість насінин (у відсотках), здатних утворювати нормально розвинуті проростки за оптимальних умов пророщування.
    Визначення вологості зразка насінняМета аналізування — визначити вміст вільної вологи в насінні. Зберігання посівного матеріалу значною мірою залежить від його вологості. Вологе насіння погано зберігається, швидко зігрівається, псується. Підвищення вологості насіння навіть на 2% порівняно зі стандартними значеннями зменшує його посівні якості.
    Фітопатологічний аналізМета аналізування — визначити стан здоров'я насіння у частині його зараженості хворобами, що передаються через насіння. Зараженість насіння хворобами — наявність на поверхні чи всередині або у між насіннєвим просторі життєздатних патогенів, які спричинили або здатні за сприятливих умов спричинити ураження насіння, проростків і рослин, які вегетують, хворобами з характерними симптомами.Ентомологічний аналіз
    Мета аналізування — визначити наявність у насіннєвому матеріалі живих шкідників насіння. Заселеним шкідниками вважають насіння, в якому виявлено живих шкідників: яйця, личинки, лялечки, дорослі особини (імаго) в явній і прихованій формах. Заселеність насіння в явній формі визначають за наявності живих шкідників у між насіннєвим просторі, у прихованій — всередині окремих насінин.

Made with